Kolleegipreemiad 2022

22. detsembril kuulutati Endla Teatri jõulupeol välja traditsioonilised kolleegipreemiate saajad ning tänati kõige hõivatumat nais- ja meesnäitlejat.

Teatripere valis parimaks naisnäitlejaks Carita Vaikjärve rollide eest lavastustes „Noor jää“ (Mae) „Suvitajad“ (Olga Aleksejevna) ja „Linda Vista“ (Margaret).

Aasta meesnäitlejateks valiti Ago Anderson rollide eest lavastustes „Valgusingel“ (Kristian), „Issanda loomaaed“ (Esitaja) ning „Linda Vista“ (Ratas) .

Parimaks lavastajaks kuulutati Ingomar Vihmar, kes tõi lavale muusikalise draama „Suvitajad“ ja oktoobris esietendunud inglise komöödia „Norman Vallutaja“.

Aasta kunstnik-kujundajaks valiti Andres Noormets, kes on „Linda Vista“ lavastaja, muusikaline kujundaja, kunstnik ja videokujundaja.

Parimaks etendust ettevalmistavaks ja teenindavaks tehniliseks töötajaks valiti heliala juhataja Siim Rohtväli. Parim teenindaja on kassapidaja Siret Ruus ja juba mitmendat aastat järjest pälvis aasta korraldaja tiitli trupijuht Aigi Veski.

Kõige hõivatum naisnäitleja on Carita Vaikjärv, kes andis aasta jooksul 125 etendust ning kõige hõivatum meesnäitleja on Tambet Seling, kes andis aasta jooksul 108 etendust.

Täname kõiki silmapaistvaid kolleege!

(Uudist illustreerib foto lavastusest „Suvitajad“, fotol Carita Vaikjärv ja Tambet Seling. Fotograaf Gabriela Urm)