Selgusid Endla publikulemmikud

Täna, 21. aprillil anti pidulikult üle Endla Teatri publikulemmiku tiitlid möödunud aasta parimale lavastusele, mees- ja naisnäitlejatele. Teatrikuu raames kestnud publiku hääletusest võttis nii teatris kohapeal, kui ka online kanalis osa 1741 inimest, kes said oma lemmikuid valida kaheksa 2022. aastal esietendunud lavastuse hulgast. Publikulemmikutele andsid preemia ning aukirjad üle Pärnu abilinnapea Ene Täht ja teatrijuht Roland Leesment.

Publiku lemmiklavastuse tiitli võitis „Norman Vallutaja“, mida on 28 antud etenduse raames näinud juba rohkem kui 15 000 inimest. Lemmik mees- ja naisnäitleja kuulutati välja peale „Linda Vista“ etendust. Lemmik meesnäitleja tiitli pälvis Ago Anderson, kellele see on juba 8. kord publiku lemmikuks valitud saada. Endla publiku lemmik naisnäitlejaks hääletati Kadri Rämmeld, kes pälvis selle tiitli 4. korda.

Ingomar Vihmari lavastatud „Norman Vallutaja“, mille autor on Alan Ayckbourn, esietendus 20. oktoobril 2022. Alates 1994. aastast Endlas töötava Ago Andersoni pärjas publik lemmiku tiitliga Ratase rolli eest lavastuses „Linda Vista“, Kristiani rolli eest lavastuses „Valgusingel“ ja Esitaja rolli eest lavastuses „Issanda loomaaed“. Kadri Rämmeld, kes töötab Endlas alates 2014. aastast, valiti lemmikuks Julia rolli eest lavastuses „Linda Vista“ ja Esitaja rolli eest lavastuses „Issanda loomaaed“. Endla publikupreemiad antakse välja koostöös Pärnu Linnavalitsusega.

Kõigi publikulemmikuid valinute vahel loositi välja kutse kõigile Endla Teatri uue hooaja esietendustele, mille võitis Merike Ilves. Lisaks loositi välja viis kutset vabalt valitud Endla Teatri etendusele. Palju õnne! Võitjatega võetakse ühendust.


(Uudist illustreerib foto lavastusest „Linda Vista“, fotograaf Priit Loog)