Endla Teatri publiku lemmiklavastus on „Elu ja armastus“

Täna, 12. aprillil pärast „Elu ja armastuse“ etendust kuulutati välja Endla Teatri seekordsed publikupreemiad. Endla külastajate lemmiklavastuseks valiti Aare Toikka lavastatud draama „Elu ja armastus“, lemmik meesnäitlejaks Märt Avandi ning lemmik naisnäitlejateks võrdsete häältega Kadri Rämmeld ja Saara Nüganen. Märtsikuu jooksul toimunud publikulemmikute hääletusel osales 1328 inimest, kes said oma lemmikuid valida üheksa 2018. aastal esietendunud lavastuse hulgast. Publikulemmikutele andis preemia ning aukirjad üle Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

Aare Toikka lavastatud „Elu ja armastus“ (Andrus Kivirähki näidend A. H. Tammsaare romaani järgi) esietendus 3. novembril Endla Teatri Suures saalis. 2015. aastast Endlas töötava Märt Avandi lemmikutiitel tuli rollide eest lavastustes „Elu ja armastus“ ja „Pulli kirves“. Kadri Rämmeld, kes töötab Endlas alates 2014. aastast, valiti lemmikuks rollide eest lavastustes „Tantsutund“ ja „Elu ja armastus“ ning Saara Nüganen, kes töötab Endlas alates 2016. aastast, rollide eest lavastustes „Elu ja armastus“, „Itk“ ja „Pulli kirves“. Endla publikupreemiad antakse välja koostöös Pärnu Linnavalitsusega.

Kõigi hääletanute vahel loositi välja kutse kahele kõigile uue hooaja esietendustele ning viis kaheinimese kutset vabalt valitud Endla Teatri etendusele. Võitjatega võetakse ühendust. 


LEMMIKLAVASTUS (esikolmik, hääled protsentides)

37,7% „Elu ja armastus“ Suures saalis (lavastaja Aare Toikka)

16,8% „Vedelvorst“ Suures saalis (lavastaja Ingomar Vihmar)

16,4% „Tantsutund“ Küünis (lavastaja Enn Keerd)

 

LEMMIK MEESNÄITLEJA (esikolmik, hääled protsentides)

27% Märt Avandi („Elu ja armastus“; „Pulli kirves“)

20% Ago Anderson („DreamWorks“; „Elu ja armastus“)

10,8% Priit Loog („Märter“; „Doktor Dolittle“)

 

LEMMIK NAISNÄITLEJA (esikolmik, hääled protsentides)

21,8% Saara Nüganen („Elu ja armastus“; „Itk“; „Pulli kirves“)

21,8% Kadri Rämmeld („Tantsutund“; „Elu ja armastus“)

21,3% Carmen Mikiver („Vedelvorst“; „Elu ja armastus“; „DreamWorks“)

(Uudist illustreerib foto lavastusest „Elu ja armastus“, fotol Saara Nüganen ja Märt Avandi. Fotograaf Mats Õun.)