Koolinoored Endla Teatri õpitubades

Endla Teatris on kevadhooajal toimunud terve hulk haaravaid ja harivaid õpitube koolilastele, mille eesmärk on olnud arendada lapse loovust, keskendumist ja võimaldada noortel osa saada vahvatest silmaringi avardavatest tegevustest.


Programm „Pärnu linn kui õpikeskkond“ oli koolinoorte seas väga populaarne ja kõik soovijad õpitubadesse ära ei mahtunudki.  Populaarse programmi kaudu said sel kevadel ühtekokku 513 last 11-st Pärnu koolist võimaluse osaleda Endla teatri korraldatud erinevates õpitubades.

Õpitoad tutvustasid läbi praktilise hariva tegevuse teatritööd ja olid loodud toetama kooli õpiväljundite saavutamist. Valikus oli 4 erinevat õpituba: draamatund, maskide meisterdamine, valguskujundus ja teatriplakati kujundamine. Juhendajad olid Endla teatriga seotud oma eriala professionaalid, kellest pooltel on ka kunstiõpetaja haridus.

Kokku toimus programmi raames 28 õpituba, lisaks tasulised õpitoad väljaspoolt Pärnut tulnud koolidele. Enamus osalejaid oli II ja III kooliastmest, aga rõõm oli võõrustada ka algkoolilapsi ja gümnasiste. Tagasiside nii õpetajatelt kui õpilastelt on olnud väga positiivne. Loodame jätkata haridustööga uuel hooajal, mil on plaanis lisada valikusse ka uusi õpitubasid.
Programmi „Pärnu linn kui õpikeskus“ toetavad Pärnu Linnavalitsus ja Haridus- ja Teadmisministeerium.

(Fotod Endla Teater)